A „Just for Fun Linedance” Club
Szombathely

- avagy a gombhoz a kabátot -
( A linedance klub mozgalom kezdetei Vas megyében )

A történet egészen 1996-ig nyúlik vissza, amikor Várhelyi Zoltán pár gitáros tanítványának unszolására elindított egy 10 alkalomból álló, csoportos keretek közötti szájharmonika kurzust a szombathelyi Megyei Művelődési és Ifjúsági Központban, havonta egyszer, egy vasárnap délelőtti időpontban. Ezután - az 1995-ben nagyon nagy érdeklődésnek örvendő gitárkurzus mintájára, egyre tökéletesedő, saját fejlesztésű tananyaggal - minden évben meghirdetésre került ez a szájharmonika kurzus. Ennek a csoportos harmonika oktatósdinak a híre 2006. őszén jutott el Pribojszki Mátyáshoz, aki akkor a II. Nemzetközi Szájharmonika Fesztivált szervezte az A38 hajón, s felkérte a szájharmonika kurzus növendékeit egy fél órás műsorra a 2007-es III. fesztiválra.

http://www.szajharmonika.hu/fesztival

Nagy megtiszteltetésnek vettük ezt a felkérést, s gőzerővel vetettük magunkat a munkába. Mivel a műsor szerint világbajnok blues harmonikásokkal kellett egy színpadon állnunk, mi inkább countrysabb jellegű műsorral készültünk s 2007. tavaszán megalakítottuk a West Wind Harmonica Band-et.

Az Almássy téri Szabadidő Központban, 2007. november 10-én megrendezett III. Nemzetközi Szájharmonika Fesztivált - a vidéki zenekarok közül egyedüli meghívottként – a mi bemutatkozó műsorunk nyitotta, amit meleg szeretettel fogadott a budapesti közönség ( s itt derült ki az is, hogy az országban egyedüliként csak Szombathelyen van csoportos keretek közötti szájharmonika oktatás ).

http://www.youtube.com/watch#videos=kOIkD8B8mZA&v=IMq5dOd2OE8

A koncertről hazafelé vonatozva arról beszélgettünk, hogy együtt kéne tartani a csapatot, de nem mint koncertezős country zenekar, hanem tánctanárokat keresve szervezhetnénk pl. country táncházakat is a jövő évtől. Így kezdődtek el 2008. januárjától az MMIK-ban havi rendszerességgel megtartott country táncházak Parais István és Perlaki Mónika táncpedagógusok segítségével, melyet tavasszal már Várhelyi Márton és Várhelyi Zsófia vezettek. 2008. őszétől a country táncházakat átköltöztettük az Óperencia Country Clubba, ahol már nem havonta, hanem két hetente tartottunk táncházat, melyek Wallner Anett táncpedagógusnak és Nagy Judit a Szeged Linedance Klub tagjának köszönhetően hamar átalakultak linedance klubos alkalmakká.

Az I. Országos Linedance és Country Találkozó ( olcf.uw.hu ) hírére kialakítottuk a táncosok törzsközönségét s az addig tanult linedance ( pl. Texas Stomp, Alligator Rock...stb. ) táncokat elkezdtük saját koreográfiákba rendezni. A folyamatos tagcseréknek köszönhetően 2008. Tavaszán feloszlott a West Wind Harmonica Band, így az élő country muzsikát már a Capito Gitárklub tagjai szolgáltatták, akikből megalakult a Capito Country Különítmény, melyben az élő dob, basszus, 12-húros gitár, szájharmonikák és banjo mellett szerepet kaptak más tradicionális bluegrass hangszerek, mint pl. a 4-, és 6-húros ukulele vagy pl. a bluegrass mandolin.

A tánctanulásnak nagy lendületet adott egy ausztriai vendégszereplés lehetősége, ahova már egy 25 perces önálló műsorral 2008. augusztusában ( Kirchschlag – falunap ) el is jutottunk, de előtte legelső fellépésünk pl. egy június 20-i vassurányi falunaphoz köthető. Júliusban a Capito Gitárklub által szervezett szabadtéri Förszdy-partyk keretében minden alkalommal volt countrytánc-tanítás az MMIK előtt, s a nyár többi részét is koreográfiák tanulásával és fellépésekre való készüléssel töltöttük.

2008. őszétől táncos csapatunk a zenekarral lehetőséget kapott arra, hogy a város újonnan nyílt ifjúági klubjában ( KIE-pince ) működjön, így péntek esténként itt és az MMIK-ban készülhettünk a budapesti II. OLCF-re.

Most, hogy már a Fesztiválra való készülődés befejeződött szeretettel várunk minden Linedance és country muzsika iránt érdeklődőt 18.00 és 20.00 óra között péntekenként a KIE-pincébe.

További információ:
Az ODT-s honlap Fórum rovata: http://www.odt.hu/odt/forum.php
Várhelyi Zoltán ( 70/614-8300 )